loader

zawartość koszyka:
0 produkty

łączna cena:
0,00 PLN

kupuję
Logowanie

ilość produktów:
0 produkty

zobacz
Aktualnosci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w swojej przeglądarce internetowej. 

Newsletter

Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

 

Maroko- tu wszystko się zaczęło… 


Urzekające krajobrazy Maroka przywodzą na myśl „Baśnie z tysiąca i jednej nocy”. Na każdym kroku oczom ukazują się kazby, minarety i pełne niesamowitego uroku mediny o specyficznej, orientalnej atmosferze. Kraj ten oferuje podróżnikom sporo niespodzianek. Zaskakuje swym pięknem zarówno amatorów kąpieli słonecznych, miłośników przyrody czy wspaniałej architektury.

Królestwo mieści się w Afryce Północnej. Najwyższym szczytem w kraju jest Dżabal Tubkal. Najpiękniej prezentują się wybrzeża porośnięte gajami oliwnymi, daktylowymi i pomarańczowymi. Ta część kraju jest najczęściej odwiedzana przez urlopowiczów spragnionych słońca. Przyciągają ich tam piękne, pokryte piaskiem plaże. Największy kurort w kraju, usytuowany nad Atlantykiem Agadir, słynie ze wspaniałych hoteli, skupionych przy biegnącej wzdłuż wybrzeża promenadzie.

 

Stolicą Maroka jest Rabat, założony w 1150 roku przy dawnej rzymskiej osadzie Sala Colonia. Do dziś zachowały się tam ruiny rzymskich zabudowań.

 

 

 

Największy ośrodek portowy Maroka to Casablanca. Liczy ponad 3,5 mln mieszkańców. To stosunkowo nowe miasto. Jest głównym ośrodkiem przemysłowym  kraju.

 

Kolejne magiczne miasto to Marrakech, czerwone miasto. Uznawany jest za stolicę kulturowo-historyczną Królestwa. Marakesz oczarował mnie od pierwszej chwili. Charakterystyczne czerwone domy, niesamowite zapachy, widoki, tego miasta nie da się zapomnieć. Miasto dzieli się na dwie części: starą medinę i bogatą, nowoczesną metropolię. Cały Marrakech ma urok, który na zawsze pozostaje w pamięci. Sercem Marrakechu można nazwać Plac Jamal el Fna. Tu skupia się nocne życie odwiedzających to miasto. Piłam tam najlepszy sok pomarańczowy w swoim życiu! Wyciśnięty ze świeżych pomarańczy nie ma sobie równych. Jedzenie przepyszne, zachwyca i przyciąga tysiącami zapachów. Najwspanialsze souki z wszystkim tym o czym można tylko pomarzyć. Pamiątki, skórzane wyroby, lampy, po prostu cuda. 

 

Miłość do Maroka, kultura tego kraju, niepowtarzalne piękno arabskich przedmiotów, marokańskiego rękodzieła, podsunęła mi myśl. Ta myśl otworzyła mi drzwi do moich marzeń. Postanowiłam udostępnić ludziom, którzy nie mają sposobności podróżować do tego pięknego kraju, kupno przedmiotów sprowadzonych bezpośrednio z Maroka. Tak narodził się sklep Marokogust.

 

Miłego zwiedzania, zapraszam!

 

  Marokogust.com

www.skassa.pl www.taniesklepyinternetowe.pl